جامعه معلولین استان مازندران

امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۴۳ : ۴۸ : ۰۸

|    اطلاعیه مدیریت :

ارتباط با رئیس شورا

ارتباط با انجمن

آخرین اخبار

آخرین اخبار

آرشیو سایت

آرشیو ماهانه

آخرین اخبار

همراهان انجمن

خبرنامه

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه بر روی دکمه ی ورود کلیک کرده و ایمیل خود را وارد نمایید
ورود

ا طلا عیه


بدینوسیله شروع فعالیت مجدد کمیته حقوقی را اعلام مینمائیم. کمیته مذکور با بهره گیری از همکاری وکلا و کارشناسان مرتبط، جهت رهنمود به حل مشکلات دعاوی و حقوقی و جزائی از قبیل خانوادگی، ثبتی، مالک، مستاجر، مالی و مالیاتی و . . . با تماس تلفنی و تعیین وقت قبلی مشاوره لازم را اخذ نمایید.ضمنا" از علاقمندان ، بالاخص با تحصیلات مرتبط جهت همکاری بــــا کمیته حقوقی دعوت به عمل می آید. تلفن : 021.88455002

طراحی وب سایت آخرین اخبار آخرین اخبار معلولین استان کرمان معلولین کرمان

تکلیف مجلس به شهرداری‌ها: تجهیز سامانه‌ حمل‌ونقل معلولین

author

نویسنده : ادمین

calendar

۱۲ دی ۱۳۹۶

search

20 بازدید

تکلیف مجلس به شهرداری‌ها به‌منظور تجهیز سامانه‌های حمل‌ونقل ویژه افراد دارای معلولیت

تکلیف مجلس
مجلس شورای اسلامی در مصوبه امروز خود در لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت شهرداری‌ها را مکلف کرد تا نسبت به تجهیز ناوگان‌های خودروهای مناسب سازی شده و سامانه حمل و نقل ویژه افراد دارای معلولیت اقدام کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در ماده‌ ۵ آن به وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، کشور و شهرداری‌ها تکلیف کردند: حسب مورد نسبت به مناسب سازی و دسترس پذیری تمامی پایانه‌های ایستگاه‌ها، تاسیسات سامانه‌ها و ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری، دسترس پذیری سامانه‌های حمل و نقل عمومی برای دسترسی منطبق با قوانین داخلی و استانداردهای بین‌المللی افراد دارای معلولیت اقدام کنند و امکان بهره مندی این افراد از ناوگان حمل و نقل دریایی و هوایی را فراهم کرده و کارکنان خود را جهت همیاری عملی و صحیح با مسافران دارای معلولیت آموزش دهند.

همچنین براساس تبصره ۱ ذیل این ماده شهرداری ها مکلف هستند جهت امکان تردد افراد دارای معلولیتهای شدید سامانه‌های حمل و نقل ویژه افراد دارای معلولیت را با تجهیز ناوگان خودروهای مجلس شورای اسلامی مناسب سازی شده ایجاد کنند. دولت هم مکلف است در تشکیل این سامانه‌ها به شهرداریهای فاقد اعتبارات لازم کمک کند.

براساس تبصره ۲ ذیل این ماده استفاده افراد دارای معلولیتهای شدید از سامانه حمل و نقل ریلی و اتوبوسرانی درون شهری دولتی و عمومی رایگان و استفاده این افراد از سامانه‌های برون شهری ریلی، هوایی و دریایی دولتی و عمومی نیم بها است. ضمن اینکه جهت اجرای این تبصره باید نسبت به پیش‌بینی اعتبارات لازم در لوایح بودجه سالانه اقدام و سازمان برنامه و بودجه در لایحه سالانه بودجه منظور کند.

همچنین براساس تبصره ۳ این ماده متخلفان از رعایت این ماده حسب مورد به مجازاتهای مندرج در تبصره ماده ۴ این قانون محکوم می شوند. تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس تکلیف مجلس

برچسب ها :  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

سخن هفته

امام علی (ع)

هر روزى كه در آن خداوند نافرمانى نشود ، عيد است .

گالری تصاویر

گالری تصاویر

کلیه حقوق این وب سایت برای "جامعه معلولین استان مازندران" محفوظ می باشد. طراحی و توسعه : گروه طراحان موریس

بازگشت به بالا